Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

11 października 2023 uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni przez panią bibliotekarkę do sali gimnastycznej, aby świętować Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Do wspólnego czytania została wybrana książka pt. „Dzieci pana Astronoma” autorstwa Wandy Chotomskiej. Dzieci usłyszały fragmenty zabawnej historyjki o rodzince pana Astronoma, w której pan domu - roztargniony naukowiec - próbuje dwójce swoich pociech objaśnić wszechświat.
W tej opowiastce pojawia się także postać polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, który urodził się 550 lat temu w Toruniu i jako pierwszy uczynił Ziemię jedną z planet, a wiec… wprawił w ruch „ wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”.
Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym wesołym śpiewem „ W układzie słonecznym”.
Dziękuję wychowawczyniom edukacji wczesnoszkolnej, oraz uczniowi klasy 3a Konradowi za piękne głośne czytanie lektury i pomoc w zorganizowaniu imprezy czytelniczej.

Tekst: Joanna Bąk