Świętujemy Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

16 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy w roku szkolnym dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie wyrazili wdzięczność za ich codzienną pracę, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas VIIb i  IIIa  pod kierunkiem  pani Haliny Bukowskiej i pani Teresy Hoły.

Tekst: Halina Bukowska