Tydzień Bibliotek

OFERTA ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH
Zachęcamy nauczycieli do skorzystania z oferty zajęć- lekcje można zamawiać osobiście w siedzibie biblioteki lub telefonicznie pod nr tel. 18 206 84 49
lub mailowo - filia.zakopane@pbwnowysacz.pl.
Terminy zajęć do indywidualnego ustalenia.

PRZEDSZKOLA I NAUCZANIE POCZĄTKOWE (I-III)
1. “Moja, twoja- bajka, nasza- biblioteka” zajęcia czytelnicze – dla dzieci od 6 lat.
2. Planety Kopernika- zajęcia edukacyjne o Mikołaju Koperniku- czas trwania 60 min.
3. Poznajemy Bibliotekę Pedagogiczną- czas trwania 30-45 min.
4. Teatrzyk Kamishibai- czas trwania 45-60 min.
• Bajka o Wiśle (od 5 lat) – zajęcia z edukacji przyrodniczej o rzece Wiśle.
• Gadatliwy ptak Narina (od 6 lat) – zajęcia z ekologii, uczące jak nie marnotrawić jedzenia.
• Klasyczne opowieści (3 do 9 lat): Brzydkie kaczątko, Kot w butach,  Słowik, Trzy świnki, Brzydkie Kaczątko.
• Królowa Pszczół (3 do 9 lat) – o tym, jak ważne jest pomaganie drugiej osobie.
• Kotka Psotka (3 do 6 lat) – o małej, niesfornej kotce.
• Legendy (3 do 9 lat):  O Bazyliszku, O Czechu, Lechu i Rusie, O rybaku i złotej rybce, O Syrence Warszawskiej, O Świętym Mikołaju.
• Książki (3 do 6 lat)- opowieść o wyprawie w świat wyobraźni.
• Magiczna Gąsienica  (od 3 lat) – opowieść o spełnianiu marzeń.
• O Wilku i siedmiu koźlątkach (3 do 6 lat) – zajęcia uczące bezpieczeństwa.
     5. Zajęcia edukacyjne o tolerancji- czas trwania 45 min.

SZKOŁY PODSTAWOWE kl. IV-VI
1. Tradycje świąteczne regionów Polski – warsztaty tworzenia ozdób świątecznych.
2. Ozdoby świąteczne na Wielkanoc.
3. Poznajemy gwiazdozbiory- zajęcia edukacyjne o Mikołaju Koperniku- czas trwania 60 min.
4. Poznajemy Bibliotekę Pedagogiczną- czas trwania 45 min.
5. Teatrzyk Kamishibai- czas trwania 45-60 min.:
• Bajka o Wiśle– zajęcia z edukacji przyrodniczej o rzece Wiśle.
• Gadatliwy ptak Narina– zajęcia z ekologii, uczące jak nie marnotrawić jedzenia.
• Królowa Pszczół– o tym, jak ważne jest pomaganie drugiej osobie.
• Mój przyjaciel Kemushi – o przemianach przyrody, o tym czym jest tożsamość i przemijanie.